Ürün sepetinize eklendi.
Seçilen ürün zaten sepetinizde mevcut.

Genel Özellikler:

Aerosol Dağıtım ve Seyreltme Sistemi ADD 536, SWKI VA105-01 (eski adıyla SWKI 99-3) ve DIN 1946-4'e göre ameliyathanelerde koruma derecesi ölçümü için Topas tarafından geliştirilmiştir. Özellikle hastane ameliyathanelerinin doğrulanması için, belirli bir kaynak akışı ile altı farklı çıkış portunda bir aerosol jeneratörü (örn. Topas ATM 226) tarafından üretilen test aerosolünü sağlar.

Hastane ameliyathaneleri, kontaminasyonları ve dolayısıyla ameliyatlar sırasında hastaların ek enfeksiyonlarını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Düşük seviyede partikül kontaminasyonu sağlamak için ameliyat masasına laminer bir hava akışı uygulanır.

Bu akış rejiminin tutma etkinliğini doğrulamak için, DIN 1946-4 ve SWKI VA105-01 (önceden SWKI 99-3) standartlarına göre tanımlanmış bir test aerosolü ile doğrulama gereklidir. Bu nedenle toplam 6,3E9 P/dak'lık bir partikül hızının altı farklı konuma dağıtılması ve güvenilir bir uzun vadeli kararlılıkla yayılması gerekir. Standartlardan, bu toplam partikül hızının bir partikül sayacı tarafından sürekli olarak izlenmesi ve kontrol edilmesi de gereklidir.

Aerosol Dağıtım ve Seyreltme Sistemi, aşağıdaki özelliklere sahip tanımlanmış bir test aerosolü sağlamak için gereken tüm bu talepleri karşılar:
Altı çıkış portunu beslemek için toplam nominal akışın (parçacıksız) dahili üretimi
  • Bu toplam taşıma akışı ile harici bir aerosol üretecinden gelen test aerosolünün homojen olarak karıştırılması
  • Sabit partikül oranını kontrol etmek için kullanılan bir partikül sayacının (örn. Topas LAP 340) doğrudan bağlantısı için dahili ayarlanabilir aerosol seyreltme oran
  • Altı çıkış portuna tek tip aerosol dağılımı
Teklif Sepetine Ekle
Teknik Özellikler
Parametre İsmiÜniteDeğer
Aerosol, hacimsel akış hızıL/minMin. 100 (cihazlar 100 L/min taşıma havası ile sağlanır
Çalışma ortamı, aerosolEk aerosol jeneratöründen aerosol 
Çalışma Ortamı (Gaz/Hava)Ortam havası (dahili filtrelenmiş)
Güç Kaynağı230 V AC
Hortum ağlantısı, Partikül sayacıMiktar 1 | çap 10 mm
Aerosol çıkışı için havalandırma delikleriMiktar 6, çap 65 mm
Hortum bağlantısı, HavalandırmaMiktar 6 | dış çap 10 mm
Ebatlarmm250 × 340 × 330
Ağırlıkkg8,5
Uygulamalar
  • DIN 1946-4 ve SWKI VA105-01 (eski SWKI 99-3) ve VDI 2167-1'e göre ameliyathanelerin/tiyatroların koruma sınıfı ölçümü

örneğin; partikül sayaçlarının doğrulanması veya kalibrasyonu için (PSL aerosollü seyreltme serileri)

Aksesuarlar
  • Optik partikül sayacı (akış hızı: 0,1…1 cfm, alt algılama sınırı >0,3 µm, ör. Topas Temiz Oda Partikül Sayacı LAP 340, Lighthouse Solair) (gerekli aksesuar)
  • Aerosol üreteci (akış hızı <300 l="" h="" partik="" z="">6,3E9 #/dk, partikül çıkışı ayarlanabilir, örn. Topas Atomizer Aerosol Generator ATM 226) (gerekli aksesuar)
  • OPQWin yazılım paketi, otomatik veri toplama ve çıktı protokolü için geçerli standartlar veya koruma derecesi ölçümlerinin yönergelerine göre sonuç olarak (tamamlayıcı aksesuar)
  • Otomatik veri toplama ve optik partikül sayaçlarının cihaz kontrolü için PASWin yazılım paketi (tamamlayıcı aksesuar)