Ürün sepetinize eklendi.
Seçilen ürün zaten sepetinizde mevcut.

Genel Özellikler:

BİLİMCİLER VE CİDDİ YETİŞTİRİCİLER İÇİN - Patentli Apogee klorofil konsantrasyon ölçer, bitki materyaline zarar vermeden bozulmamış yaprak örneklerinden klorofil konsantrasyonunu doğru bir şekilde ölçmek ve görüntülemek için önde gelen bilim adamları ve ciddi yetiştiriciler arasında tercih edilen birinci sınıf araçtır. M2 başına µmol klorofil birimleri ile yapraklardaki klorofil konsantrasyonunu ölçmek için kalibre edilmiştir. Bu, klorofil konsantrasyonunun nispi indeksleri ile ilgili sorunları ortadan kaldırır. Referans ve karşılaştırma amaçları için, sayaç ayrıca ilgili birimleri (CCI veya SPAD) verir.

TAHRİBATSIZ ÖLÇÜMLER - Sayaç, iki dalga boyundan radyasyon geçirgenlik oranını ölçer: klorofil tarafından güçlü bir şekilde emilen kırmızı ve klorofil tarafından emilmeyen yakın kızılötesi. Metre dalga boylarını ölçtüğü ve yaprağa girmeye bağlı olmadığı için, kullanıcılar tahribatsız ve neredeyse anında ölçümler yapabilirler (ölçüm süresi 3 saniyeden azdır). Bu, birden fazla yaprağın hızlı bir şekilde ölçülmesini ve aynı yaprakların zaman içinde izlenmesini kolaylaştırır.

DEĞİŞKEN NUMUNE ALMA ALANI - Metre, yaklaşık 64 mm2'lik bir alan (9 mm çapında daire) üzerindeki bağıl klorofil konsantrasyonunu ölçer. 9 mm'den daha dar yapraklar için örnekleme alanını yaklaşık 20 mm2'ye (5 mm çapında daire) azaltmak için bir görüş alanı azaltıcı dahildir.

BİTKİ TÜRLERİ - Sayaçtaki belirli mahsul türleri ayarları arasında pirinç, buğday, soya fasulyesi, arpa, biber, domates, bezelye, alabaşlar, Waldmann'ın yeşil marulu, buttercrunch marul, mısır, sorgum, kahve, ıspanak, asma, çilek gibi yenilebilir türler bulunur. Kiraz, böğürtlen, roka, karalahana, lahana, marul ve pazı. Sayaç ayrıca titrek kavak, Avrupa huş, kağıt huş, kızıl kral akçaağaç, Norveç akçaağaç, Japon akçaağaç, boxelder, yengeç elması, mor yapraklı kum kiraz, leylak, hor çiçeği, kenevir ve şerbetçiotu gibi bitki türlerini de içerir.

DEPOLAMA KAPASİTESİ VE DAHİLİ GPS - Bellek, 160.000 kayıtlı ölçüme izin veren veri depolamaya ayrılmıştır. Mini USB bağlantı noktası ayrıca verilerinizi indirmek için bir bilgisayara doğrudan bağlantı sağlar. Klorofil ölçerler, veri indirme için ücretsiz bir standart mini USB - USB kablo adaptörü ile birlikte gelir. Sayacın içindeki yeni dahili GPS, 94.000 ölçüm depolama kapasitesi ile saha verilerinin coğrafi olarak referanslandırılmasını ve saklanmasını sağlar.

Teklif Sepetine Ekle
Teknik Özellikler
Ekran çıkış birimi Yaprak yüzeyinin m²'si başına µmol klorofil
Ölçüm alanı 

63,6 mm² (9 mm standart çap), 19,6 mm² (redüktörlü 5 mm çap)

Çözünme

Genel denklem kullanılarak m² klorofil konsantrasyonu başına ± 10 µmol (belirli türler için daha az)

Doğrusallık

± %1

Tekrarlanabilirlik ± %1
Numune alma süresi 3 sn'den az
Depolama kapasitesi160.000'e kadar veri ölçümü için 8 MB; GPS veri girişleriyle 94.000 veri ölçümü
Dahili GPS depolama94.000'e kadar veri ölçümü için 8 MB
Kullanıcı arayüzü 

50 mm x 15 mm grafik ekran, kontrol ve veri işleme için 8 buton

Veri çıkışı Ana veri aktarımı için sağlanan Mini-B USB bağlantı noktası, entegre ölçüm için GPS ile RS-232 bağlantı noktası kullanılabilir
Ölçülen değişkenler 931 nm'de optik iletimin 653 nm'lik optik iletime oranı
Harici çalışma sıcaklığı 0 - 50 C
Sıcaklık kayması Sıcaklık kompanzasyonlu kaynak ve dedektör devresi tam aralıkta
Otomatik kapanma aralığı 4 dakika (tuşa basmadan veya indirmeden)
Güç gereksinimi Standart 9 V DC alkalin pil
Boyutlar

152 mm uzunluk, 82 mm genişlik, 25 mm yükseklik

Kütle

210 gr

Garanti

Malzeme ve işçilik hatalarına karşı 1 yıl garanti

Patent

ABD patenti 9733179

Uygulamalar
Besin durumu değerlendirmesi, gübre gereksinimleri, stres değerlendirmesi ve hasatın optimizasyonu için yapraklardaki klorofil konsantrasyonunun belirlenmesi için kullanılır. Sayaç ayrıca daha kolay büyüme için programlanmış özel mahsul türlerine sahiptir.
FOTO / VİDEO GALERİ