Ürün sepetinize eklendi.
Seçilen ürün zaten sepetinizde mevcut.
10/05/2022
Scentroid ile Koku Ölçümü Yapabilirsiniz

Scentroid'in dünyadaki birçok büyük madencilik operasyonuna yardım ettiğini biliyor muydunuz?

Madencilikte hava kirlenmesi endişeleri iki şekilde ele alınmaktadır; yeraltında ve yer üstünde. En yaygın yer üstü kirleticiler havalandırma şaftlarından ve egzoz bağlantı noktalarından gelir. Yeraltı koku ve kirletici kirlenmesi, madencilik makinelerinin çıkarılması veya kullanımının sonucudur. Scentroid, koku ve iç-dış hava kirliliği yönetiminin bir parçası olarak kapsamlı bir kaynak algılama ve izleme programı sunmaktadır.

Çevresel Etki Değerlendirmesi (Hava ve Koku)

Scentroid bir örnekleme planı hazırlayacak ve kalifiye mühendis ve teknisyenlerden oluşan bir ekip kullanarak önemli konumlarda analitik ve olfaktometrik ölçümler ve numuneler alacaktır. Scentroid, kapsamlı bir analitik (ISO 17025) ve sabit olfactometrik laboratuvara (EN13725) gönderilmeden önce taşınabilir analizörler ve olfaktometreler kullanarak numuneleri yerinde analiz eder. Örnekleri analiz ettikten sonra, veri işlem sonrası deneyimlenir ve ilgili düzenlemeler, yönergeler ve standartlarla karşılaştırılır. Kirleticilerin aşılması tespit edilirse, Scentroid çevresel uyumu yerine getirmek için uygun yaklaşımları önerecektir. İsteğe bağlı: atmosferik dispersiyon modellemesi çevresel etki değerlendirmesine dahil edilebilir.

Atmosferik dağılım modellemesi

Tesisinizden kaynaklanan kirletici/koku emisyonlarının şiddetini ve kapsamını belirleyin. Simülasyonlar, TASARLANAN ve onaylanan AERMOD modelleme paketi kullanılarak işlenir.

Potansiyel Koku Analizi

Olfaktometrik Laboratuvarımız koku konsantrasyonu EN13725:2003, ASTM E679-04, NVN2820, VDI 3881, GB/T14675-93 ve/veya AS 4323.3 uyarınca belirleyecektir.