Ürün sepetinize eklendi.
Seçilen ürün zaten sepetinizde mevcut.
17/05/2022
Baca Gazı Analiz Cihazlarının Bakım ve Kalibrasyonu

Baca Gazı Analiz Cihazları (BGA), herhangi bir fosil yakıtlı kazan, ocak veya ısıtma sisteminin güvenliğini, performansını ve emisyonlarını test etmek için hayati öneme sahiptir. Türkiye’de binlerce ısıtma mühendisi tarafından günlük olarak kullanılmaktadırlar.
Sıkı uyumluluk kurallarını karşılamak ve müşterilerinizi güvende tutmak için cihazınızın her yıl kalibre edilmesi ve yeniden sertifikalandırılması gerekir.

Kalibre Edin ve Yeniden Sertifikalandırın?
Baca Gazı Analiz Cihazınızın kalibre edilmesi ve yeniden sertifikalandırılması, yeni gibi çalışmasını sağlar. Araçlar gibi, BGA'lar da zamanla aşınan ve BS EN: 50379 ve TB143'ün performans gerekliliklerine uymak için kontrol edilmesi, onarılması veya değiştirilmesi gereken hareketli parçalara ve sensörlere sahiptir.
Başarısızlık, BGA'nızın yanlış okumalar verebileceği ve siz ve müşterileriniz için güvenli olmayan durumlara neden olabileceği anlamına gelir. Çalışmanız ayrıca teftiş ve değerlendirmede başarısız olacak, diskalifiye veya daha kötü risklere yol açacaktır.

Baca gazı analizörünüzü ne sıklıkla yeniden kalibre etmelisiniz? Her yıl!
BGA'nızın her yıl profesyonel olarak kalibre edilmesi ve yeniden sertifikalandırılması bir endüstri gereksinimidir. Avrupa Standardı BS EN: 50379, BGA'ların profesyonel olarak kalibre edilmesi gerektiğini ve son kullanma tarihleri ​​dolmuşsa kullanılmamasını açıkça belirtir.

Baca gazı analizörünüzü neden kalibre etmelisiniz?
Baca Gazı Analiz Cihazları, temel güvenlik cihazlarıdır ve bunların kalibrasyonu ve yeniden sertifikalandırılması ölçüm doğruluğunu doğrudan etkiler. Başka bir deyişle, süresi dolmuş bir kalibrasyon sertifikasına sahip bir BGA kullanıyorsanız, ölçüm doğruluğunu garanti edemezsiniz, bu da işinizin kalitesini etkiler.

PENTA bir baca gazı analizörünü nasıl servis verir, kalibre eder ve yeniden sertifikalandırır?
Baca Gazı Analiz Cihazınızı aldığımızda, içeriğinin ne olduğunu otomatik olarak not eder ve cihazınızın tarafımızca alındığını onaylayan bir metin veya sabit fiyatlı, her şey dahil teklifimizi içeren bir e-posta göndeririz.
Mühendislerimiz, sensörler, prob, şarj cihazı, taşıma çantası ve yazıcı dahil olmak üzere nelerin onarılacağını veya değiştirileceğini teyit etmek için yazılım ve donanım yükseltmeleriyle birlikte ücretsiz testler gerçekleştirir.
Tamamlandığında, BGA ölçümlerinizin gazlar, sıcaklıklar ve basınçlar için BGA'nızı TÜRKAK Standartlara göre kalibrasyonu gerçekleştirilir.

Baca Gazı Analiz Cihazı Kalibrasyon Sertifikası
Servis, kalibrasyon ve yeniden sertifikasyonumuzdan sonra, bir yıl geçerli bir kalibrasyon sertifikası veriyoruz.
Sizi ve müşterilerinizin güvenliğini gerçekten önemsiyoruz, bu nedenle lütfen analizörünüzü doğru tarihte kalibre ettirmeyi unutmayın. Bunu yapmanın sizin için kolay ve uygun maliyetli olmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Lütfen bizimle irtibatta kalın!