Ürün sepetinize eklendi.
Seçilen ürün zaten sepetinizde mevcut.

Genel Özellikler:

ORİJİNAL GÜNEŞ IŞIĞI KUANTUM ÖLÇER - Dünyaca ünlü ekin fizyoloğu, PhD, Bruce Bugbee tarafından tasarlanan Apogee MQ-200X "orijinal" kuantum ölçer, Apogee'nin güneş ışığı altında fotosentetik olarak aktif radyasyonu (PAR) doğru bir şekilde ölçmek için mükemmel olan daha eski ve daha ekonomik fotodetektörüne sahiptir. Metal halojenüre ve yüksek basınçlı sodyum ışıklara sahiptir. LED'ler dahil diğer ışık kaynaklarını ölçmek için daha yeni tam spektrumlu veya ePAR sensörlerimizi kullanmanız gerekmektedir. 

 

BİLİMSELLER VE CİDDİ YETİŞTİRİCİLER İÇİN - Bazen bitki yetiştirme ışığı ölçerler olarak pazarlanan, ancak insan görüşü için ışığı ölçmesi amaçlanan daha ucuz LUX veya ayak mumu sensörlerinin aksine, ölçüm cihazlarımız, tam olarak bitkiler tarafından fotosentez için kullanılan güneş ışığı, MH ve HPS ışıklarının yaydığı belirli renk dalga boylarının ışık yoğunluğunu µmol m-2 s-1 olarak ölçün.

 

DOĞRU VE KARARLI KALİBRASYON - Cihaz, %5 belirsizlik içinde µmol m-2 s-1 cinsinden tek bir PAR okuması vermek için güneş ışığı, metal halojenür ve yüksek basınçlı sodyum ışıkları altında 400 ila 700 nm arasındaki tüm fotonların yoğunluğunu birleştirir. Bazen kutudan çıkar çıkmaz doğru olan ancak daha sonra kalibrasyonlarını hızla kaybeden hobi sınıfı PAR ölçüm cihazlarının aksine, Apogee ölçüm cihazları yılda %2'den daha az sektör lideri sapma oranıyla doğru ve kararlı bir kalibrasyona sahiptir.

Teklif Sepetine Ekle
Teknik Özellikler
Kalibrasyon belirsizliği ± %5
Ölçüm tekrarlanabilirliği %1'den az
Kararsızlık (Uzun süreli drift)

Yılda %2'den az

Doğrusal olmama %1'den az (2500 µmol mˉ² sˉ¹'ye kadar)
Tepki süresi 1 ms'den Az
Görüş alanı 180˚
Spektral aralık 

370 nm ila 650 nm (yanıtın maksimumun %50'sinden büyük olduğu dalga boyları)

Yön (Kosinüs) tepkisi 75˚ zenit açısında ± %5
Sıcaklık tepkisi -0.04 % / C
Çalışma ortamı 

0 ila 50 C; 30 C'ye kadar %90'dan az yoğuşmasız bağıl nem; 30 ila 50 C arasında %70'den az yoğuşmasız bağıl nem; ayrı sensörler 30 m derinliğe kadar suya daldırılabilir

Metre boyutları 

126 mm uzunluk, 70 mm genişlik, 24 mm yükseklikSensör Boyutları24 mm çap, 28 mm yükseklik

Kütle

180 gr

Kablo

2 m ekranlı, TPR kılıflı bükümlü tel çifti (yüksek su direnci, yüksek UV kararlılığı, soğuk koşullarda esneklik), ek kablo mevcuttur

Garanti

Malzeme ve işçilik hatalarına karşı 4 yıl garanti