Endüstriyel ölçüm-kontrol ekipmanları, kalibrasyonu ve ölçüm hizmetleri için doğru adres*
Endüstriyel Ölçüm ekipmanarı satışı, mühendislik , servis, Ölçüm ,kalibrasyon hizmetleri
Piyasanın öncü kuruluşlarıyla çalışmanın gururunu yaşıyoruz...


endüstriyel ölçüm-kontrol ekipmanları satış ve pazarlama ve mühendislik, servis, ölçüm ve kalibrasyon hizmetleri

Penta Otomasyon endüstriyel ölçüm-kontrol ekipmanları satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra mühendislik, servis, ölçüm ve kalibrasyon hizmetleri ile çözüm odaklı müşteri memnuniyetini esas aldığımız ilkeler doğrultusunda çalışmaktadır.

Endüstriyel Ölçü-kontrol sistemleri kapsamında uluslararası pek çok öncü firmanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek hizmet vermekteyiz.

Amerikan Portatif ve Ekonomik Ölçüm Ekipmanları devi Extech Instruments, İtalyan Portatif-Sabit ölçüm aletleri ve Meteoroloji Ölçüm İstasyonları üreticisi Onset Hobo,Çek Portatif-Sabit Ölçüm Kontrol Sistemleri üreticisi Comet Systems, Fransız menşeli Kablosuz Transmiter ve Datalogger üreticisi JRI, Portatif-Sabit Gaz Ölçüm-Kontrol sistemleri üreticisi Oldham/Industrial Scientific, Amerikan Toz-Partikül Ölçüm Cihazları devi TSI, Baca Gazı Ölçüm Cihazları üreticisi KANE, CS Intruments,TFA,Lambrecht,NRG Systems… ülkemizde yetkili distribütörlük, servis ve kalibrasyon hizmetlerini sürdürmüş olduğumuz firmalardan sadece bir kısmıdır.


Penta Çevre Laboratuvarımız

14 Kasım 2013 tarihi itibariyle Gürültü, Titreşim, Emisyon, İmisyon ve İSG/ İş Hijyen Yönetmeliği Ölçüm Hizmetleri konusunda AB-0659-T akreditasyon numarası ile TS EN ISO/IEC 17025:2012 standartlarınca TÜRKAK tarafından akreditasyonunu tamamlamış olup; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında Nisan 2013 tarihi itibariyle Çevre Ölçüm ve Analizleri ön yeterliliğini ÖY-34/246/2014 bünyesine katmıştır ve yazılımı projeleri öncesi analiz aşamasını gerçekleştirmeyi esas alır.


2013 yılı başından itibaren;Kalibrasyon laboratuvarımız da AKREDİTE olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede, Sıcaklık-Nem, Basınç, Hız, Aydınlatma, Gürültü, Boyut, Hacim, Elektriksel ve Terazi kalibrasyonları TÜRKAK kapsamında akredite olarak kalibre edilmektedir.